Kolizja i co dalej?

Pojazd holowany na lawecie

Każdego z nas może spotkać na drodze ta niepożądana sytuacja. Najważniejsze, aby opanować negatywne emocje i doprowadzić do pomyślnego rozwiązania sprawy.

Gdy spotka nasz stłuczka, przede wszystkim nie możemy dać się ponieść emocjom! Jeśli nikomu nic się nie stało, a ucierpiały tylko nasze pojazdy, naszym obowiązkiem jest niezwłoczne usunięcie pojazdów w miejsce niezagrażające innym uczestnikom ruchu. Gdy opadną emocje, wyjaśnijmy z innymi uczestnikami zdarzenia, kto zawinił i sporządźmy oświadczenie sprawcy zdarzenia drogowego – warto zabezpieczyć się w druk formularza (dostępny na naszej stronie: Wzór oświadczenia sprawcy kolizji drogowej) lub możemy sporządzić go ręcznie na miejscu zdarzenia.

Kiedy wezwać Policję lub inne służby?

Wezwanie Policji do miejsca kolizji nie jest wymagane! Jeśli brak osób poszkodowanych, a sami potrafimy ocenić, kto zawinił, nie jest konieczny udział Policji. Gdy sytuacja jest bezsporna, wystarczy sporządzić oświadczenie sprawcy (wzór – patrz wyżej) w celu późniejszego przedłożenia ubezpieczycielowi.

W sytuacji, gdy doszło do wypadku (w przeciwieństwie do kolizji, gdzie brak osób poszkodowanych), zawiadomienie pogotowia ratunkowego jest decydujące dla naszego zdrowia, a nawet życia! Pojazdy nie powinny zostać przemieszczone aż do momentu przybycia Policji.

Warto pamiętać, że zawiadomienie Policji, gdy nie jest to konieczne, najczęściej kończy się mandatem karnym dla sprawcy kolizji lub obustronnie, jeśli wina nie leży po stronie jednej osoby. Wysokość kary może sięgać 500 zl i 10 punktów karnych. Ponadto, jeśli pojazd nie nadaje się do dalszej jazdy, zostaną zatrzymane dowody rejestracyjne.

Lawety samochodowe i naczepy transportowe

Przewóz dwóch pojazdów oraz transport samochodowy za granicą nie stanowią dla nas problemu! Twoje auta bezpiecznie dowieziemy do celu z pomocą naszego specjalistycznego sprzętu w postaci lawet samochodowych i przyczep do transportu kilku pojazdów jednocześnie. Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu naszej załogi w branży motoryzacyjnej. Zapewniamy korzystne i konkurencyjne warunki cenowe!

Galeria zdjęć:

Pakiet ubezpieczeniowy Assistance

Oczekiwanie na przyjazd pomocy drogowej

Jeżeli planują Państwo dłuższą podróż i mają Państwo obawy, co zrobić z samochodem w razie awarii to warto się zastanowić nad wykupieniem pakietu assistance.

Assistance zapewni Państwu holowanie, samochód zastępczy i nocleg w hotelu na czas naprawy auta. Świadczenie usług assistance odnosi się do zdarzeń zaistniałych na terytorium Polski jak również państw europejskich.

W Zakres Assistance wchodzą:

 • Holowanie pojazdu
 • Dowóz paliwa
 • Naprawa auta na miejscu zdarzenia
 • Transport przyczepy
 • Pojazd zastępczy ( zależnie od wariantu od 5 do 15 dni )
 • Zamiennik kierowcy
 • Zakwaterowanie
 • Parking strzeżony
 • Odbiór i dostarczenie pojazdu po naprawie
 • Złomowanie
 • Opieka psychologa

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z profesjonalnym przedstawicielem ubezpieczeniowym:

http://www.ubezpieczenia-reda.pl/

Kompleksowa pomoc drogowa i usługi dodatkowe

Wnętrze pojazdu

W zakres naszych całodobowych usług wchodzą m.in.:

 • awaryjne uruchamianie pojazdów,
 • otwieranie zamków samochodowych,
 • dostarczenie paliwa na trasie,
 • wypompowanie źle zatankowanego paliwa,
 • wymiana koła zapasowego.

Wszelkie doraźne naprawy na drodze również nie stanowią problemu dla naszej wyspecjalizowanej kadry.

A może chcesz przewieźć więcej niż jedno auto?  Twój wymarzony samochód czeka na sprowadzenie zza granicy? Z naszą specjalistyczną autolawetą i dodatkowymi naczepami sprawnie dowieziemy Cię do celu!

Wciąż brakuje usługi, które potrzebujesz? Zadzwoń, a doradzimy i zaproponujemy najkorzystniejsze rozwiązanie. 

Samodzielne holowanie pojazdu

holowanie pojazdu

Czy wiesz, że…

Holowanie na własną rękę nie zawsze jest tańsze, a może okazać się niebezpieczne! Niedozwolone jest holowanie pojazdów z uszkodzonym układem kierowniczym lub hamulcowym, a także w przypadku wycieku płynów eksploatacyjnych. Ponadto, koleżeńska pomoc nie zda egzaminu na autostradzie, gdzie w awaryjnej sytuacji wymagana jest obsługa specjalistycznej pomocy drogowej. Kierowco, podczas samodzielnego holowania pojazdu nigdy nie zapominaj o odpowiednio zamontowanej lince i haku!

Zdarzenie drogowe a pakiet ubezpieczeniowy assistance

fot. Małgorzata Genca
fot. Małgorzata Genca

Wypadek na drodze i jego następstwa, w tym likwidacja szkód, wcale nie muszą być kłopotliwe! W razie winy innego uczestnika kolizji, koszty naprawy pokryje ubezpieczyciel drugiego pojazdu. Przy kolizji z naszego powodu, już podstawowe ubezpieczenie OC potrafi pokryć koszty holowania, jednak szczegółowiej o tym mówi wykupiony pakiet assistance. Dodatkowe formy ubezpieczenia pojazdu mogą zagwarantować nam holowanie za granicą i na dłuższych dystansach, nawet do 1000 km. Ponadto, zakres assistance może pokryć koszty noclegu w przypadku niedyspozycyjności auta, a także zagwarantować samochód zastępczy na czas naprawy. Czy warto dopłacić kilkaset złotych, aby zaoszczędzić dodatkowych nerwów po nieplanowanym incydencie? Odpowiedź pozostawiamy Państwu do indywidualnej oceny. Uwaga: Nasze usługi są w pełni kompatybilne z wymienionymi sytuacjami.